Vali Gül’den basına teşekkür

Vali Gül’den basına teşekkür

 

Gaziantep Valisi Davut Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Vali Gül, 10 Ocak dolayısıyla şu mesajı yayımladı:

“Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyorum.

Özellikle kamuoyunun doğru ve zamanında bilgilendirilmesinde basın mensuplarına çok büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu kapsamda Ülkemizde, Bölgemizde ve İlimizdeki gelişmelerin doğru şekilde algılanıp yorumlanması ve halkımızın bilgilendirilmesinde yerel basının da ulusal basının da etkin bir rolü bulunmaktadır.

Özellikle pandemi döneminde ilimizde hizmet veren basın mensuplarının çalışmaları Valilik olarak bize önemli katkılar sağlamıştır. Bu açıdan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesi gören basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman olmaktadırlar.

Bu vesileyle, ilimizde halkımızın gözü kulağı olan, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile görev yapan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.”

8.01.2021 (Haber Merkezi)