Vali Gül, Gaziantep eğitimi tartışmalarına noktayı koydu!

Vali Gül, Gaziantep eğitimi tartışmalarına noktayı koydu!

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep’teki eğitimin yetersizliği konusunda çıkan tartışmalara açıklamaları ile noktayı koydu.

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya’nın TBMM’de Gaziantep eğitimini değerlendiği konuşmasının ardından Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep eğitimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, şu ifadeleri kullandı:

Gaziantep’te son 5 yıl içerisinde 6 Bin yeni derslik yapılmıştır. Bu rakam 80 yılda yapılan derslik sayısından daha fazla bir sayıdır. 1850 derslik ve 10 spor salonunun inşaatı da halen devam etmekte olup yılsonunda tamamlanacaktır. Milli Eğitim Yatırım programımızda 1.133 Milyon bedelli 1922 derslik planlanarak iller arasında en büyük bütçe tahsis edilmişti.11 Haziran itibariyle 339 Milyon ilave ödenek aktarılarak 623 derslik daha programa alınmıştır. Bu yıl toplam 2545 derslikli 109 okul yapılacaktır

Son 5 yılda 47 spor salonu, 14 yüzme havuz yapıldı. 10 spor salonun inşaatı devam etmektedir. Eğitim Şehri Gaziantep idealimize desteklerini hep hissettiğimiz; Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, çok teşekkür ederim.

Gaziantep;

Bütün okullarına güvenli okul sertifikası alan tek şehirdir.

Bütün okullarında TÜBİTAK kitaplığı olan tek Büyükşehirdir.

En çok Deneyap atölyesine sahip şehirdir (8)

300 Beceri ve Tasarım atölyesiyle Türkiye liderdir.

12.06.2021 (Haber Merkezi)