Tepe’den 8 Mart mesajı

Tepe’den 8 Mart mesajı

 

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, 8 Mart’ı kutladı.

Tepe, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla şu mesajı yayımladı:

Sevgisi ve merhametiyle yaşama değer katan, varlığıyla fark yaratan kadınlar; eğitimde, bilimde, sanatta ve siyasette üstlendikleri görevlerle toplumumuzun inşasında büyük rol oynamaktadır. Emekleriyle toplumsal yaşamın temellerini atarak fedakârlığın timsali haline gelmişlerdir.

Kadınlar, hayatın her alanında elde ettikleri başarılarla insanlığa örnek olmuşlardır. Nesilleri yetiştiren bir öğretmen, adaleti sağlayan bir hakim, olimpiyatlarda kupasını omuzlayan bir sporcu, hastalara şifa olan bir doktor, aile hayatını düzenleyen bir ev hanımı olarak toplumun ilerlemesinde önemli görevler üstlenmişlerdir.

Medeniyetimizin başlangıcından milletimizin kurtuluşuna kadar yaşanan her hadisede kadınların emeği vardır. "Evladım annesiz yaşar da vatansız yaşayamaz!" diyerek savaş meydanlarına koşan da evladını omuzlayıp cephedeki askerlere cephane taşıyan da kadınlardır. Nene Hatun'un kahramanlığı, Halide Edip'in cesareti, Şerife Bacı'nın metaneti ve sayısız nice kadının fedakârlığı, kadınların toplumsal yaşamın en değerli öznesi olduğunun kanıtıdır.

Kadın haklarına vurgu yapılan bu önemli günde, tüm dünya kadınlarının hak ettikleri sevgi ve saygıyı gördüğü bir dünya diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum!

7.03.2021 (Haber Merkezi)