Şehitkamil’e 10.000 tablet

Şehitkamil’e 10.000 tablet

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilerin kullanması için 10 bin adet tableti Şehitkamil Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etti.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen tablet dağıtım törenine; Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ve okul müdürleri katıldı.

Davut Gül, “Bu tabletler Devlet Malzeme Ofisi (DMO) aracılığıyla alındı. 4 kategorideki tabletlerin en nitelikli olanları alındı. Ayrıca yine Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 18 bin adet tablet daha katılacak. Böylelikle Şehitkamil ilçemizde toplamda 28 bin adet tablet dağıtımı gerçekleştirilecek. Ben bu vesileyle Rıdvan Başkanımız başta olmak üzere, Kaymakamımıza, emeği geçen milli eğitimin kademesindeki herkese, tabletleri dağıtacak olan okul müdürlerimize, öğretmenlerimize tek tek teşekkür ediyor, öğrencilerimizin için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Rıdvan Fadıloğlu ise, eğitime olan desteklerinin devam edeceğini söyledi. Konuşmasında bir de kütüphane ile ilgili müjde de veren Başkan Fadıloğlu, “Allah kısmet ederse 1 yıla kadar 3 tane daha nitelikli kütüphaneyi hizmete almış olacağız. 2 tanesinin şu anda inşaatı devam ediyor, bir tanesi de ihale aşamasında. İmkanlar el verdiği müddetçe bu sayıyı arttırarak devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yasin Tepe de, “Bugün Şehitkamil’imiz için 10 bin tabletin tamamının geldiğinin müjdesini veriyorum. Öncülük ettikleri için başta Sayın Valimize, diğer Belediye Başkanlarımıza, hazırda bulunan Şehitkamil Belediye Başkanımıza, öğrencilerimiz ve tüm velilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Tüm öğrencilerimize de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Program sonunda Gaziantep Valisi Davut Gül ve Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı tarafından Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür belgesi ve plaket verildi.

24.02.2021 (Haber Merkezi)