Okullarda çalışan İŞKUR personelleri mağdur

Okullarda çalışan İŞKUR personelleri mağdur

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ile Eğiticimler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, tam kapanma ile birlikte okullarda çalışan İŞKUR personellerinin zor durumda olduklarını belitti.

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ile Eğiticimler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, Milli Eğitim Bakanlığının talimatıyla tam kapanmadan dolayı okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi olarak çalışan İşkur personellerinin maaşlarının kesilmesine tepki gösterdi. Bakanlık tarafından gönderilen talimata karşı çıkan Gök, "Zaten açlık sınırında bir ücret karşılığı ailesini geçindirmeye çalışan bu kardeşlerimize 1 Mayıs işçi bayramında ve mübarek Ramazan Bayramı gelirken bu yapılmamalıdır" dedi.

 "Magduriyet olmaması için gerekli adımlar atılmalı"

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada yetkililerin bu durumdan haberlerinin olmaması durumunda bu açıklamayla haberdar olacaklarını belirten Gök,  "Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkese hatta sınırları dışına bile el uzatabilen güçlü bir devlettir. Bu konuya hemen müdahale edilip bu kardeşlerimizin mağdur edilmemesi için gerekli adımlar atılmalıdır" ifadelerini kullandı.

1.05.2021 (Haber Merkezi)