Lider ve hayatın şifreleri…

Lider ve hayatın şifreleri…

 

Prof. Dr. Sinan Canan, “Lider Beyin: Zihinleri Yönetmek” konulu bir seminer verecek.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) bünyesindeki TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu ile TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu’nun düzenlediği seminer online gerçekleşecek.

Etkinlik, 3 Mart tarihinde saat 19.00’da başlayacak.

GTO’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Kalıplaşmış düşünce modellerinden çıkarak kendinizi ve ekibinizi yeni bir bakış açısıyla ele almak, beyninizin temel çalışma prensipleri ile liderliğin ve doğru bir yaşamın şifrelerini çözmenin anahtarlarını öğrenmek ister misiniz?

Prof. Dr. Sinan Canan tarafından verilecek olan seminerde neler öğreneceğiz?

*Beynimizin temel çalışma prensipleri

*Ayna nöron sistemi ve iletişimdeki önemi

*Empati

*Açıklık ve tevazu

*Yenilikçi zihin

*Takım yönetiminin sinirbilimi

*Tutku ve “neden”

*Düzen doğuran kaos

*İnsanları anlama kılavuzu: Fabrika ayarlarımız

*Cesaretten Merhamete Liderlik Yolculuğu

PROF.DR. SİNAN CANAN KİMDİR?

1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi HistolojiEmbriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2010 yılında Tıbbi Fizyoloji Doçenti ünvanını aldı.

Başkent, Turgut Özal ve Yıldırım Beyazıt Üniversitelerinin tıp fakültelerinde toplam 10 yılı aşkın süre öğretim üyesi olarak çalıştı.

Tüm akademik kariyeri boyunca disiplinlerin sınırlarında yer alan araştırma konularıyla ilgilenmeyi tercih etti. Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki biçimler,Öğrenme, Lisan ve Sözyitimi, Zihin ve Beyin, Zihinsel Performansın Sinirbilimi, Yaratıcılık ve İnsan Beyni, Sanat ve Sinirbilimi, İnançların Sinirbilimi, Eğiten Beyin, Öğrenen beyin, Anne-Babalar için beyin bilgi gibi konularda ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemekte, bilimi ve özellikle de zor addedilen bilimsel konuları herkesin anlayabileceği anlatılara dönüştürme işi, zamanının çoğunu kaplamaktadır.

“Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”, “Değişen Be(y)nim“, “Unutulacak Şeyler” , “Beynin Sırları”, “ Dijital Gelecekte İnsan Kalmak” , “Kendimi Keşfediyorum” , “İnsanın Fabrika Ayarları” ve “İnsan Odaklı Liderlik” adlı kitapların yazarıdır. 2013 yılında bir bilimsel anlatı ve araştırma merkezi olan [n]Beyin‘i kurmuş ve 2017 yılı sonuna kadar bilimsel kurul başkanlığı görevini yürütmüştür.

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 2017 yılında İstanbul’da kurduğu Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık Şirketi ile kişisel ve kurumsal eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

ÜCRETSİZ SEMİNERE BURADAN KAYIT OLABİLİRSİNİZ

2.03.2021 (Haber Merkezi)