Hayat Kreş ve Anaokulları'nda mezuniyet heyecanı

Hayat Kreş ve Anaokulları'nda mezuniyet heyecanı

Hayat Kreş ve Anaokulları Yönetim, Eğitim ve Sağlık Komisyonunun Koordinatörlüğü'nde tüm tedbirler alınarak anaokulunu bitirip 1.sınıfa başlayan öğrencilere özel "Kep Atma ve Diploma Töreni" hazırlandı.

 

Salgın sebebi ile 16 Mart'ta ara verilen eğitim-öğretim faaliyetlerine Hayat Kreş ve Anaokulları'nda online olarak devam edildi.

Okulların kapalı olduğu 55 günlük bu dönemde Hayat Kreş ve Anaokulları Eğitim Koordinatörlüğünce hazırlanan, Günlük Etkinlik Planları, 92 eğitim videosu, öğretmenler tarafından 12 canlı yayın dersleri ile uzaktan eğitime devam edildi.

Tüm veliler ile video konferans bireysel veli görüşmesi yapılarak öğrencilerin durumları takip edildi. Alanında uzman doktorlar ile canlı yayınlar yapılarak velileri bilgilendirmek adına söyleşiler yapıldı.

Tüm bu eğitim ve aktiviteler ile uzaktan eğitimi her anlamda başarı ile tamamlayan Hayat Kreş ve Anaokulları, dönem boyunca okullarından uzak kalan öğrenciler için bir de mezuniyet sevinci yaşattı.

Kurum Yönetim, Eğitim ve Sağlık Komisyonunun Koordinatörlüğünde tüm tedbirler alınarak anaokulunu bitirip 1.sınıfa başlayan öğrencilere özel "Kep Atma ve Diploma Töreni" hazırlandı.

İlkokula hazırlık öğrencileri için özel hazırlanan mezuniyet programı açık alanda sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına dikkat edilerek organize edildi.

Cübbe giymenin, kep atmanın heyecanı ve gururu çocuklara ve ailelerine yaşatıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayarak mezun olacak öğrencilerin diplomalarının teslimi, kep atma töreni ve mezuniyet pastası kesimi ile tamamlandı.

Eğitim ve öğretimin temelinde uygulamış oldukları "Bireysel Gelişim Programı " (BGP) ile çocuklarının gelişimlerini uzak yakın demeden genel değil birey bazlı yürüten Hayat Kreş ve Anaokulları yapmış oldukları mezuniyet programı ile mezuniyet sevincini çocuklara yaşatarak tüm mesafelere rağmen bir yılı daha başarı ile bitirdi.

21.06.2020 (Haber Merkezi)