Hayat Kreş ve Anaokulları'nda Koronavirüsle Mücadele Hareketi

Hayat Kreş ve Anaokulları'nda Koronavirüsle Mücadele Hareketi

Tüm dünyada ve ülkemizde yayılmakta olan Covid-19 hastalığına karşı Hayat Kreş ve Anaokulları çocukları için yine harekete geçti.

 

Okul Yönetimi ve uzman doktorlardan oluşan bir komisyon kuran Hayat Kreş ve Anaokulları, öncelikle Acil Eylem Planını hazırladı.

Acil Eylem Planı kapsamında okula kabulü yapılan öğrencilerin ve personellerin ateş ölçümleri ve sağlık durumları kontrol ediliyor. Okulda mevcut temizlik periyotları arttırılarak ek önlemler alındı. Çocuklara öğretmenler tarafından koronavirüse karşı oyun ve etkinlikler ile tedbir farkındalığı sağlandı.

Her günün bitiminde okulun tamamında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tavsiye ULV (Ultra Low Volume) Cihazı ile dezenfekte işlemleri yapıldı.

Çocuklar için güvenli ve sağlıklı alanların sürdürülebilir olmasının önem ve hassasiyeti ile çalışmalarına devam eden Hayat Kreş ve Anaokulları "Tedbir" HAYAT"dır" diyerek sakin ve tedbirli tavrı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan her açıklamayı takip ederek, okul Acil Eylem Komisyonu tarafından Koronavirüse Karşı gerekli düzenlemelerin yapılacağının ve tatil sürecinin de sona ermesi akabinde gerekli tüm önlemlere hazır olunduğunun altını çizdi.

14.03.2020 (Haber Merkezi)