GKV’den English sertifika

GKV’den English sertifika

 

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında (GKV) düzenlenen 2020 Cambridge Assessment English Sınavları sertifika töreni düzenlendi.

Sertifikalar, GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman ile diğer okul müdür ve idarecileri tarafından öğrencilere takdim edildi.

Selin Yaman Cambridge Assessment English sertifikalarının uluslararası eğitim ve iş dünyasında kabul gören önemli bir belge olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Dünya genelinde 20.000’den fazla üniversite, işveren, bakanlık ve diğer organizasyonlar adayların İngilizcede yeterliliklerinin kanıtı olarak Cambridge Assessment English sertifikalarını kabul etmektedir. Tüm sınavlar, dil yeteneğinin tanımlanmasında kullanılan uluslararası standart olan Avrupa Ortak Dil Çerçevesine (CEFR) uygundur. Cambridge English, benzersiz bir İngilizce öğretme, öğrenme ve değerlendirme sistemidir.

2020 Cambridge Assessment English sınavlarını, geçtiğimiz yıl Gaziantep'te gerçekleştiren tek okul olarak, 24 Ekim 2020 tarihinde STARTERS, MOVERS, FLYERS (YLE),  A2 Key for Schools (KET)  ve B1 Preliminary for Schools (PET) kategorilerinde öğrencilerimiz sınavlara katılma şansı buldular. Öğrencilerimiz çok iyi skorlarla sınav sürecini tamamlayıp uluslararası geçerliliği olan sertifikalarını almaya hak kazanan; okulumuzu ve ailelerini bu başarı ile gururlandıran bütün öğrencilerimizi kutluyoruz.”

22.03.2021 (Haber Merkezi)