GKV’de çılgın çoraplar

GKV’de çılgın çoraplar

 

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda (GKV), anaokulu öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen etkinliklerle öğrenciler bir yandan eğlenirken bir yandan da yeni kelimeler öğrenerek yabancı dil alanındaki kazanımlarını sürdürüyor.

GKV Özel Anaokulu 5 yaş gurubu öğrencileri için düzenlenen Çılgın Çoraplar, 6 yaş ilkokul hazırlık öğrencileri için ise Eldiven Günü etkinliği dikkat çekti.

Hareket gerektiren ve öğrenmeyi motive eden TPR metodu kullanılan etkinliklerle güzel bir deneyim yaşayan öğrenciler yeni kelimeler öğrenip dinleme ve konuşma becerilerini geliştiriyor.

Öğrenciler, etkinlikler kapsamındaki resim çalışmalarıyla da görsel sanatlardaki yeteneklerini ortaya koydu.

GKV Özel Okulları İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan ve uygulanan birçok aktivitede aktif rol alan öğrenciler bir yandan eğlenirken bir yandan da öğrenmenin keyfini sürdüler.

GKV Özel Anaokulu Müdürü Selda Bozkurt, okul genelinde pandemi kurallarının büyük bir hassasiyetle uygulandığını ve okul öncesi eğitimde öğrencilere daha fazla deneyim kazandırmak amacıyla birçok etkinliğin kurallar çerçevesinde gerçekleştirildiğini ifade etti.

Bozkurt, gerçekleştirilen etkinliklerde yabancı dil öğrenme eğiliminin hızla arttığını ve öğrencilerin her etkinlikte birçok yeni kelime öğrendiğini ifade ederek etkinliklerin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini belirtti. (Kaynak: İHA)

22.02.2021 (Haber Merkezi)