Gençler doğada etkin

Gençler doğada etkin

 

Şehitkamil Belediyesi tarafından Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen “Doğada Spor Günleri” gençlerden büyük ilgi görüyor.

Katılımcı üniversiteli öğrencilerin takımlar halinde mücadele ettikleri paintball oyunu, en çok tercih edilen etkinlikler listesinde zirvede yer alıyor.

Liseli ve üniversiteli gençler, zipline, ip parkuru, pentatlon sahası, tırmanma duvarı, paintball, doğa yürüyüşü, beceri koordinasyon parkurları ve kamp ateşi aktiviteleri gerçekleştiriyor.

Şehitkamil Belediyesi, etkinliklere katılan vatandaşlara güneşli ve güzel havalarda kontenjanlarla sınırlandırılan gruplar halinde doğa ile iç içe olma imkanı sağlıyor.

Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen paintball etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, genç öğrencilerle yaptığı sohbetin ardından strateji ve adrenalin düzeyi bir hayli yüksek olan oyunu izledi.

Fadıloğlu, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Spor hem önemli bir sosyalleşme aracı hem de sağlığımız için çok önemli ve değerli bir aktivite. Özelikle pandemi döneminde hareketsizliğin beraberinde getirdiği obezite sorunu başta olmak üzere birçok benzeri hastalığa karşı artık çok daha bilinçliyiz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi açık havada spor yapamaya teşvik ediyoruz. Artık mevsim şartları da bu etkinlikler için oldukça elverişli. Doğada Spor Günleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz aktiviteler özellikle üniversiteli öğrencilerimizden büyük ilgi görüyor.  Biz de imkanlarımız ve tedbirler kapsamında olabildiğince onları misafir etmeye ve moral depolamalarına olanak sağlıyoruz. Faaliyetlere katılacak olan tüm çocuklarımıza ve gençlerimize iyi eğlenceler diliyorum.”

6.04.2021 (Haber Merkezi)