Gaziantep’te Ses’siz Zamanlar

Gaziantep’te Ses’siz Zamanlar

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi iş birliğinde “22 Mart Dünya Su Günü” dolayısıyla “Ses’sis Zamanlar Fotoğraf Sergisi Açılış Töreni” düzenlendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi iş birliğinde Fotoğraf Sanatçısı Özlem Acaroğlu’nun su konulu “Ses’sis Zamanlar Fotoğraf Sergisi” Gaziantep Sanat Merkezi’nde düzenlenen açılış töreniyle ziyaretçilerine kapısını açtı. Açılış konuşmalarının sona ermesiyle kurdele kesimi yapıldı. Ardından Sanatçı Acaroğlu’nun eşliğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol üyeleri ile sergi gezildi, eserlerin hikayeleri hakkında bilgi verildi.

Sergideki eserlerle suyla ve suyun kıyısında bulunan nesnelerin bütünleştirilerek suyun, uysal, yumuşak hayatı kucaklayan dilinin ön plana çıkması amaçlandı. Değeri günümüzün hızlı yaşam koşturmacasında unutulan ‘detay’lar sergi ile yeniden gün yüzüne çıkarıldı.

Törende Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Fotoğraf Sanatçısı Özlem Acaroğlu Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay ve GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Gün önemli bir gün. Dünya su günü. Bütün dünya kuraklığı ve su yönetimini konuşuyor. Artık su yönetimi altın yönetimi kadar önemli. Hele ki bizim coğrafyada çok daha önemli. Su hayattır. Su azizdir” diye konuştu.

Fotoğraf sanatçısı Özlem Acaroğlu 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla Gaziantep’in kurtuluşunun 100’üncü yılında kendisi için çok özel olan bu sergiyi açmaktan son derece mutluluk duyduğunu ifade etti.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli de şunları aktardı: “Böylesine önemli bir günde, suyu anımsatan, suyun değerini bizlere gösterecek fotoğraflarıyla, çok değerli sessiz karelerine şahitlik edeceğiz. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak bizler, kültüre çok değer veriyoruz” dedi.

 

23.03.2021 (Haber Merkezi)