Gaziantep’te eğitim çöküş noktasında!

Gaziantep’te eğitim çöküş noktasında!

Gaziantep CHP Milletvekili Bayram Yılmazkaya TBMM’de yaptığı konuşmasında, Gaziantep’teki eğitimin eksiklerini dile getirdi.

Birçok farklı konu üzerine konuşan Yılmazkaya’nın değindiği en etkin konu ise Gaziantep’in eğitim konusundaki eksikleri oldu. Hem okul sayısı hem de derslik, öğretmen, yardımcı personel ve okulların fiziki donanımı açısından Türkiye ortalamasının altında kaldığı konusunun yanı sıra, LGS, üniversite sınavları dâhil tüm yapılan sınavlarda Gaziantep’in son sıralarda olduğunu da söyledi.

TBMM’de Gaziantep’in eğitim eksiklikleri hakkında konuşan Milletvekili Yılmazkaya, Gaziantep’te eğitimin çöküş noktasında olduğunu dile getirerek, “Gaziantep’te eğitim tam bir çöküş noktasında, okul sayısı yetersiz. Kentimizde ilk, orta ve lise düzeyinde okullaşma oranı, derslik, öğretmen, yardımcı personel ve okulların fiziki donanımı açısından Türkiye ortalamasının altındayız. LGS, üniversite sınavları dâhil tüm yapılan sınavlarda Gaziantep maalesef son sıralardadır” ifadelerini kullandı.

 

 

10.06.2021 (Haber Merkezi)