Gaziantep’e 3 yeni lise

Gaziantep’e 3 yeni lise

 

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına Topçuoğlu ailesi 3 okul ile destek verdi.

32 Derslikli Mavikent Anadolu Lisesi ve Spor Salonu, 32 Derslikli Beykent Anadolu Lisesi ile 32 Derslikli içerisinde 4 Atölyesi bulunan 25 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne isim hakkı verilmesi ile ilgili protokol imzalandı.

Protokol imza törenine Vali Davut Gül’ün yanısıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Hayırseverler Vedat Topçuoğlu, Mustafa Topçuoğlu, Mücevher Topçuoğlu ile Berrin Topçuoğlu katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, 100. Yılda 100 hayırsever kampanyasına diğer İller tarafından gıpta ile bakıldığına işaret ederek, şöyle dedi:

“İlk anlattığımızda Gaziantep’i bilmeyenler dışarıda olanlar ‘Bu nasıl olacak, vatandaşlarımızın 100 okulu aynı yılda yapması çok zor. Neye güveniyorsunuz’ demişlerdi. Biz Gaziantep’e güveniyorduk. Gaziantep’e baktığımızda okulların, camilerin üzerinde mutlaka bir hayırseverimizin ismiyle karşılaşıyoruz. Topçuoğlu ailesinin şehre kazandırdığı eserleri ise gerek hastane, gerek yüksekokul gerekse de okullar gibi pek çok yerde görüyoruz.  Sadece yapılanla değil hayır hasenat konusunda yine öyle. Bugün de 100. Yılda 100 Hayırsever kampanyasına 3 okul ile destek veriyorlar. Okullar 32 derslikli. Atölyeleri var. Allah sizden razı olsun. Allah işinizi, gücünüzü rast getirsin. Özellikle hanımefendilere beyefendileri destekledikleri için ben çok teşekkür ediyorum. İnşallah tez zamanda biz de 100 okulumuzu tamamlayıp Türkiye’de, dünyada önemli bir projeyi taçlandırmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

ŞAHİN: ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Valimize çok teşekkür ediyorum. Sizlerin liderliğinizde Allah’ın izniyle dünyada ve Türkiye’de bir model geliştiriyoruz. 100 hayırsever 100 okul projesi olağanüstü başarılı bir şekilde gidiyor. Çok özel bir şehirdeyiz. Bizi özel kılan özel ailelerimiz var” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de, “Hayırseverlerimiz toplamda 96 tane derslik hibe edecekler. Okullarımız dezavantajlı bölgelerde olacak. Bu eğitim tesislerimizin içerisinde 4 tane atölye 1 tane de spor salonumuz var. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

TOPÇUOĞLU: MUTLUYUZ

Hayırsever Mustafa Topçuoğlu, ailesi olarak Gaziantep’e bir katkıları olmasından dolayı son derece mutlu olduklarını kaydetti.

Topçuolu, “Bizim bundan öncede her zaman eğitim konusunda desteklerimiz vardı. Bununla da sınırlı olmayacak. İnşallah önümüzdeki dönemde de aynı şekilde şehrimizin eğitim konusunda daha ileriye gitmesi için elimizden geleni yapacağız. Tabi bu okulun bizler için çok ayrı bir özelliği de hem annemin hem de benim, Vedat beyin ve eşinin isminin yaşaması açısından böyle bir karar verdik. İnşallah Allah ülkemize, şehrimize hayırlı uğurlu etsin” dedi.

Böyle bir projeye öncülük yapan Vali Davut Gül’e teşekkür eden Hayırsever Vedat Topçuoğlu ise  “Bizlere bu fırsatı verdiğiniz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Bizleri böyle bir imkân verdiği için Allah’ımıza şükrediyoruz. Bu imkânları da halkımızla, şehrimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.

Hayırseverler Berrin Topçuoğlu ile Mücevher Topçuoğlu ise projeye katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Konuşmalar sonrasında Gaziantep’e kazandırılacak 3 okul için imzalar atıldı. Okulların isminin ise Mücevher Topçuoğlu Anadolu Lisesi, Berrin Topçuoğlu Anadolu Lisesi ile Vedat Topçuoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak anılacağı bildirildi.

5.10.2020 (Haber Merkezi)