Gaziantep Doğa Koleji’nden 23 Nisan mesajı

Gaziantep Doğa Koleji’nden 23 Nisan mesajı

Doğa Koleji Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş Kampüsleri kurucusu Uzman Çocuk Doktoru Halil Gürsoy 23 Nisan nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gürsoy mesajında 23 Nisan’ın önemine dikkat çekerekUlu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. Yılını okulda olmasak da evlerimizde büyük bir törenle kutluyoruz.” Dedi.

 Cumhuriyetin geleceği çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Gürsoy “sağlıklı ve mutlu nice bayramlar diliyorum.” Diye konuştu.

Covid-19 nedeniyle okullarından uzak kalan öğrencileri için en güncel ve en güçlü teknolojik altyapıya sahip olan aynı zamanda uzaktan eğitimin Türkiye’deki lideri Doğa Koleji olarak, eğitim süreçlerini evlere taşıdıklarına değinen Gürsoy “Online derslerimiz ve düzenli rehberlik çalışmalarımızla çocuklarımızın akademik ve sosyal gelişimlerini eksiksiz desteklemeye devam ediyoruz.” Diyerek eğitim çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Doğa Koleji'nin yeniden yapılanması ile ilgili de konuşan Gürsoy sözlerine şöyle devam etti:

"Doğa Koleji; ülkemizin dört bir yanındaki 125 kampüsüyle Türkiye'nin eğitim sektörüne yön vermeye devam ediyor. Doğa Koleji olarak, dünya standartlarında eğitim sunmaya, gelişime ve geliştirmeye katkı sağlarken, “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştiriyoruz.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliğiyle, şimdi daha güçlüyüz. Sürecin yürütmesi İTÜETA Vakfı (İTÜ Eğitim Teknoloji Araştırma Vakfı) ‘nın üstlenilmektedir. Akademik gelişim ve sosyal desteklerle eğitimimize yeni bir vizyon kazandırılıyor.  
 
Eğitim kalitesi, akademik, sportif ve sosyal başarılarımızın yanında geliştirdiğimiz yenilikçi eğitim modelleri ile Türkiye’deki eğitim sektörüne yön veren Doğa Koleji, sunduğu yüksek standartlardaki hizmet kalitesiyle öğrencilerine, çalışanlarına ve topluma değer katıyor. Doğa Koleji, bugün, ürettiği eğitim modelleriyle dünyada birçok kurumun örnek aldığı bir eğitim markası... Doğa Koleji’ni diğer eğitim kurumlarından ayıran en temel özelliği; eğitimde klasik kalıpları yıkarak modern, vizyoner modelleri hayata geçirmesidir.

Ülkemizde ilk ve tek olarak bir devlet üniversitesinin, üstelik 300 yılı aşan tecrübeye sahip bir teknik üniversitenin desteğiyle Doğa Koleji eğitime yön vermeye devam ediyor. Bu farkındalıkla hareket ederek ülkesine ve değerlerine bağlı, evrensel değerlere açık, sorgulayan, donanımlı, araştırmacı ve dünya ile entegre nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.

 İTÜETA Vakfı (İTÜ Eğitim Teknoloji Araştırma Vakfı), eğitim içeriklerimizin İTÜ akademisyenleri tarafından desteklenmesinden, gelecekte İTÜ’de öğrenimlerini devam ettirecek öğrencilerimizin ders muafiyetlerine, İTÜ’nün uluslararası ilişkilerinden ve bu kurumlardan desteklerinden, öğrencilerimizin sosyal gelişimlerinin İTÜ kampüsleri tesislerinde devam ettirilmesine kadar birçok yeniliği Doğa Koleji öğrencilerine sunmaktadır."

 

23.04.2020 (Haber Merkezi)