Fikirlere 200.000 TL

Fikirlere 200.000 TL

 

Gaziantep BiGG Girişim Hızlandırma Platformu, teknolojik iş fikirlerine 200 bin TL hibede bulunacak.

Konuya ilişkin sosyal medya duyurusunda, “Teknoloji girişimcisi olmak için Gaziantep BiGG Girişim Hızlandırma Platformu'na başvurabilir, online eğitimler sayesinde imkanlardan çok daha rahat faydalanabilirsiniz” denildi.

Son başvuru tarihi: 31 Mart 2021

https://gaziantepbigg.com

TÜBİTAK BİGG (BİREYSEL GENÇ GİRİŞİM) PROGRAMI

TÜBİTAK BiGG ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanıyor.

GaziantepBigg Programı’nın 1. Aşaması, uygulayıcı kuruluş olan Gaziantep Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Ve İşletici A.Ş. tarafından Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliği ile yürütülüyor.

Bu aşamada girişimci adaylarına; girişimcilik, iş modeli ve iş planı hazırlama gibi eğitimler veriliyor, ayrıca deneyimli mentorlar ile adaya teknik, ticari ve idari konularda destek sağlanıyor.

Destek sonrası girişimci adayları 2. aşama olarak TÜBİTAK BiGG çağrısına başvuru yapabiliyor.

200 Bin TL geri ödemesiz hibe desteği imkânı sağlayan Gaziantep BiGG programına tüm Türkiye’den uygun şartları sağlayan girişimci adayları başvuru yapacak ve programa katılabilecek.

HİBE VERİLECEK ALANLAR

– Akıllı Ulaşım,

– Enerji ve Temiz Teknolojiler,

– Akıllı Üretim Sistemleri (Sanayide Dijital Dönüşüm),

– İletişim ve Sayısal Dönüşüm,

– Sağlık ve İyi Yaşam,

– Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

KİMLER BAŞVURABİLİR?

-Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok on yıl önce almış kişiler.

-Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşama’sı kapsamında sermaye desteği almamış olanlar.

-Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almayanlar, hisse sahibi olmayanlar.

23.02.2021 (Haber Merkezi)