Erdem Koleji başarılarına bir yenisini ekledi

Erdem Koleji başarılarına bir yenisini ekledi

Antep’e Gazilik Unvanı verilişinin 100. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Şehitkâmil Belediyesi ve Gaziantep Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Gazilik Kupası Online Satranç Turnuvasında Erdem Koleji başarılarına bir yenisini ekledi.

Pandemi başladığından bu yana ilimizde ilk kez canlı yayın üzerinden yapılan ‘Gazilik Kupası Online Satranç Turnuvası’ nda 5. sınıf öğrencimiz Ahmet Efe Demir 12 yaş ve altı kategorisinde beşinci olmuştur. Gazilik Kupası Satranç Turnuvası'nda dereceye giren öğrencimize ödülü Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından verildi.

Erdem Koleji Zekâ Oyunları öğretmeni Bülent TAZE  “Daha önce de şampiyonlukları vardı ve buna bir yenisini daha ekledi. Derslerinde de çok başarılı olan Ahmet Efe bize şunu gösterdi ki başarmak isteyenin önünde engel yoktur. Dersler de spor da aynı anda yürütülebilir. Bunun tek anahtarı sistemli bir şekilde çalışmaktır. Ahmet Efe de çalışmalarının karşılığını alıyor. Sporcumuzu tebrik ediyor, akademik ve sportif başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

 

16.02.2021 (Haber Merkezi)