Doğa’da kitlesel satranç

Doğa’da kitlesel satranç

 

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji satranç turnuvası, veli ve öğrencilerin rekor katılımıyla gerçekleşti. 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri ve velilerin katılımına açık olan turnuvaya 3000 kişi katıldı.

7 turun sonunda başarılı olan veli ve öğrencilere ödül ve başarı belgeleri verildi.

Türkiye genelinde yoğun katılımla gerçekleşen turnuva sonunda Doğa Koleji Erzincan Kampüsü öğrencisi Yusra Elif Köse 2. sınıflarda şampiyon olurken; 3. sınıflar şampiyonu Ataşehir-1 Kampüsü öğrencisi Can Karaaslan, 4. sınıflar şampiyonu ise Üsküdar Kampüsü öğrencisi Ali Kağan Aydınoğlu oldu.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “İlkokulda satranç öğrenmeye başlayan ve turnuvalara katılan öğrencilerimiz, realist bakış açısı kazanıyor. Turnuvamızda yarışan tüm ailelerimizi kutluyor, bu deneyimin öğrencilerimizin başarı yolculuğuna ışık olmasını diliyorum” diye konuştu.

Uzaktan eğitim faaliyetlerini hız kesmeden, senkron ve asenkron olarak sürdürdüklerini ifade eden Genel Müdür Ali Rıza Lüle, şunları ekledi:

“Öğrencilerimiz, Doğa’m Evimde uzaktan eğitim programımızda temel derslerin yanında yabancı dil, kodlama ve robotik, müzik, görsel sanatlar, ekoloji, beden eğitimi, rehberlik, drama ve satranç branşlarında ders içeriklerine ulaşıyor. Çevre hassasiyetimizi adımızla buluşturduğumuz aksiyonlarımız da yürüyor. Kariyer günlerinden veli seminerlerine, sosyal sorumluluk projelerinden öğretmen eğitimleri ve yazar buluşmalarına kadar tüm etkinliklerimizi online olarak gerçekleştirdiğimiz için uzaktan eğitimde kaybımız yok.”

9.01.2021 (Haber Merkezi)