Başkan’dan çocuklara davet

Başkan’dan çocuklara davet

 

Şehitkamil Belediyesi, İbrahimli Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen Spor Akademisi çalışmalarıyla gelişim sürecinde olan çocukların sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmelerine katkı sağlıyor.

İbrahimli Spor Merkezi’nde, pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar, haftanın 7 günü farklı seanslar halinde aralıksız olarak devam ediyor.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hareketsiz yaşamın birçok sağlık problemini berberinde getirdiğine dikkat çekerek çocukları spor yapmaya davet etti. Başkan Fadıloğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Teknolojik gelişmeler hareketsizliği, bu durum da obezite ve duruş bozuklukları başta olmak üzere benzeri sağlık problemlerine zemin hazırladı. Bu olumsuz tablonun önüne geçebilmek ve çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ve zinde bir yaşam sürebilmeleri adına Spor Akademimiz bünyesinde temel cimnastik, çocuk pilatesi, geleneksel çocuk oyunları ve sportif beceri koordinasyon parkuru eğitimlerine büyük önem veriyoruz. Bu çalışmalar, çocuklarımızda esnekliğin artmasını sağlıyor, duruş bozuklarının önüne geçerken kaslarının gelişmesine olanak sağlıyor. Yine gelişim çağında olan çocuklarımızın konsantrasyon kayıplarını en aza indirirken bir yandan da sosyalleşmelerine imkan sağlıyor. İbrahimli Spor Merkezi’nde pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen Spor Akademisi çalışmalarına tüm çocuklarımızı davet ediyorum.”

22.03.2021 (Haber Merkezi)