Vali Gül'den öğrencilere: Sizler iyi yetiştiğiniz müddetçe bizler geleceğe güvenle bakacağız

Vali Gül'den öğrencilere: Sizler iyi yetiştiğiniz müddetçe bizler geleceğe güvenle bakacağız

Gaziantep Valisi Davut Gül, Oğuzeli okul spor kulüpleri arasında düzenlenen müsabakalarda derece yapan öğrencilere ödüllerini verdi.

 Oğuzeli ilçesinde düzenlenen törende öğrencilere seslenen Vali Gül, “Sizler iyi yetiştiğiniz müddetçe bizler geleceğe güvenle bakacağız” dedi.

Her şeyin öğrencilerin daha nitelikli daha donanımlı yetişmeleri için yapıldığını aktaran Vali Gül, “Oğuzeli Gaziantep’te Milli Eğitim projelerinde iyi uygulamaları olan bir ilçemiz. Bizim isteğimiz sizlerin en iyi şekilde yetiştirilmesi, sizler iyi yetiştiğiniz müddetçe biz geleceğimize daha güvenli, daha ümitle bakacağız. Oğuzeli’nde uygulanan kitap okuma kampanyasını Gaziantep’te “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” şeklinde bütün ilçelere il merkezine yaymaya gayret ettik” ifadelerini kullandı.   

Vali Gül, “Spor Şehri Gaziantep projesinde Oğuzeli’nin başarısını takip ettik. Lisanslı öğrenci anlamında yüzde 20 rakamını yakalamak, bunu geçmek bizim hedefimizdi. Bunu yakalayan ilk ilçe de Oğuzeli olmuş oldu. Bu açıdan da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İsteğimiz lisanslı öğrencilerin sadece okul spor kulüplerinde istatistik olarak kalması değil. Sizlerin bütün müsabakalara katılmanız, gerek il bazında gerek ilçeler kendi içerisinde, okullar arasında müsabaka yapmak konusunda hiçbir engel yok. Okullar birbirleriyle maç yapacak. Okulların kendi içlerinde birden fazla takımları varsa onlar maç yapacak. Bu her geçen gün artarak devam edecek.” şeklinde konuştu.

Vali Gül ve protokol üyeleri daha sonra müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

20.05.2019 (Haber Merkezi)