Vali Davut Gül’den 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yıl sonu mesajı

Vali Davut Gül’den 2018-2019 eğitim-öğretim yılı yıl sonu mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül 2018-2019 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajına öğretmen ve öğrencilere seselenerek başlayan Gül velilieri de çeşitli konularda uyardı.

 2018-2019 eğitim öğretim yılını huzur,  güven ve başarıyla bitirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını vurgulayan Gül sözlerini şöyle sürdürdü:

"Uzun ve yorucu bir çalışma döneminden sonra bugün başlayacağınız yaz tatili, gerek öğrencilerimiz gerekse öğretmenlerimiz için dinlenme ve nefes alma dönemi olacaktır.

 Gaziantep, bu eğitim öğretim döneminde 1.255 okulu, 17.415 dersliği, 30.410 öğretmeni ve 590.548 öğrencisi ile eğitim öğretim yılını tamamlamış oldu.

 Sevgili öğrenciler, 

 Bilindiği gibi, insan hayatındaki en önemli dönemlerden biri hepimizi hayata hazırlayan ve topluma faydalı bireyler olarak yetiştiren okul  dönemleridir. Öğrenci olarak yaşınızın gereklerinin ve  sorumluluklarının bilincinde olmanız, ülkemiz açısından da birey olarak sizler açısından da çok önemlidir. Ülke yönetiminde önemli görevler üstlenecek olan sizler, bu dönemlerde yaptığınız çalışmaların karşılığını gelecekte alacaksınız.

 

 Her zaman olduğu gibi devletimizin en öncelikli hedefi, Türk toplumunun gelişmesinde ve ilerlemesinde çeşitli sorumluluklar üstlenecek olan sizlerin,  en iyi seviyede eğitim görerek yetişmenizdir. İçinde bulunduğumuz çağın bilgi ve teknolojisiyle yetişmeniz ve tüm imkanlardan faydalanmanız için eğitim-öğretim alanındaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

 

Gaziantep’te başlattığımız Gazişehir Öğrenci Meclisleri, Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor, Okul Spor Kulüpleri ile Spor Şehri Gaziantep projeleri başarıyla devam ediyor. Temelini attığımız bu çalışmalar, inanıyorum ki gelecek eğitim öğretim yılında hepimizin destekleriyle artarak başarıyla devam edecektir.

 

     Yetişmiş insan ihtiyacını karşılamada, en önemli kurumun okul  olduğu düşüncesinden hareketle eğitim-öğretim kurumlarımızın fiziki durumlarının iyileştirilmesine, en gelişmiş eğitim araç–gereçlerinin sağlanmasına ve eğitim kalitesinin yükseltilmesine büyük önem veriyoruz. Hayırseverlerimizin destekleriyle okul ve derslik sayımızı arttırarak bunu da başaracağımıza olan inancım tamdır.

 

    Gaziantep’i eğitim alanında da daha yükseklere taşımak için öğretmen, öğrenci, aile ve devlet olarak  daha çok  çaba göstermemiz gerektiğini ve herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerektiğini  bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

    Sevgili Öğrenciler,

    Sizlerden beklentimiz;  vatanını, milletini ve ay-yıldızlı şanlı bayrağını her şeyden çok seven milli ve manevi değerlerine bağlı çevreyi ve doğayı koruyan ruh ve beden sağlığı yerinde, hür ve doğru düşünerek sağlıklı karar verebilen bilgili ve kültürlü bir şekilde yetişip kendinize ailenize ve topluma faydalı fertler olmanızdır. 

    Bugün yıl boyunca yaptığınız çalışmaların karşılığını göreceğiniz karneleri alacaksınız. Bazılarınız sevinecek  bazılarınız istediği notları alamadığı için üzüleceksiniz. Bu duruma çok fazla üzülmemelisiniz zira, bu tatil dönemi sizlerin eksiklerinizi görüp bunları telafi etmenize de imkan sağlayacaktır.  Bu zaman diliminde bol bol kitap okumanızı, aynı zamanda kişisel gelişiminizi tamamlayacak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılarak nitelikli bir tatil geçirmenizi diliyorum.

    Değerli Veliler,

    Sizden ricam karnesinde yeterince başarı gösteremeyen ve notları düşük olan evlatlarınıza şefkatle yaklaşmanız ve onları kırmadan, başarısızlığa neden olan unsurları ortadan kaldırmalarında öğrencilerimize yardımcı olmanızdır.

    Sizlerin desteğiyle öğrencilerimizin çok büyük başarılar elde edeceğine ve yüzlerimizi güldüreceklerine inanıyor, başarılı öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını dileyerek iyi bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum.

   Bu duygu ve düşünceler ile 2018-2019 eğitim-öğretim yılında görev yapan eğitim camiasına, idareci, öğretmen ve personelimize de çok teşekkür ediyor, önümüzdeki tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirmelerini diliyorum.

 

14.06.2019 (Haber Merkezi)