Tasarım Beceri Atölyesi Öğretmen Eğitimleri tamamlandı

Tasarım Beceri Atölyesi Öğretmen Eğitimleri tamamlandı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle verilen "Tasarım Beceri Atölyesi Öğretmen Eğitimleri"ne gönüllü katılan çeşitli branşlardaki 340 öğretmen için sertifika töreni düzenlendi.

Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkez'inde düzenlenen törene GAÜN Rektörü Prof. Dr Ali Gür, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr Mehmet Fatih Özmantar ve Gaziantep Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GÜSEM) Müdürü Doç. Dr. Rüstem Yanar katıldı.

GAÜN'de verilen eğitimde 15 ayrı programda, farklı yöntemlerle öğretmenlerin yaratıcı düşünebilmesi ve problem çözebilmesi amaçlandı. Programdan 340 öğretmen yararlandı.

Öğretmenler "Robotik kodlama, Resim, Ses Eğitimi ve Beden Perküsyonu, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Ürün Tasarımı ve 3D Yazıcıda Üretimi, Keçe Kullanarak Çanta ve Aksesuar Yapımı, Stres ve Öfke Yönetimi" gibi programlarda eğitim aldı.

Sertifika töreninde konuşan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete 2023 Eğitim Vizyonu Belgesindeki hedefler için planlı bir çalışma içerisine girdiklerini söyledi.

Mete,  "bu doğrultuda Gaziantep Üniversitesi ile işbirliğine gittik. Daha önce okul okul yaptığımız çalıştay sonuçlarını üniversitemiz ile birlikte değerlendirdik. Ama işi sadece orada bırakmadık. GAÜN'ün akademik ve opersayonel gücü yüksek. Şimdi bu tören de bu işbirliğini sonucu. İlimizde gönüllü öğretmenlerimizle 50 saatlik eğitim programını tamamladık. Öğretmenlerimizin potansiyellerini keşfederek onları üniversite ile buluşturduk." dedi.

GAÜN Rektörü Prof. Dr Ali Gür ise  kendisinin de bir öğretmen olduğunu belirterek "Zaman ve bilgi hızlı değişiyor. Artık sahip olduğumuz bilgiler kısa sürede değşiyor. Bu nedenle ezbere eğitim bitmiştir. Ezbere eğitim çocuklarımızı köretltiyor. Bunun yerine bilgiyi düşünürek elde etme yolunu bulmalıyız. Burada en önemli görev öğretmnlere düşüyor." diye konuştu.

Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr Mehmet Fatih Özmantar ise olağanüstü bir gün yaşadıklarını söyledi. Özmantar, " Çok hızlı organize olarak çalışmlara başladık. GAÜN olarak öğretmenlerimiz için ne varsa yapmaya hazırız. Bu eğitimi haftalara sığdırmayarak yıl içersine sığdırmak istiyoruz. Öğretmenlerimiz bize inandı.Biz de güvenlerini boşa çıkarmayarak kısa sürede eğitimi tamamladık" diyerek sözlerini tamamladı. 

Sertifika töreni eğitimi başarı ile tamamlayan öğretmenlere sertifikaların verilmesi ile sona erdi.  

 

28.06.2019 (Haber Merkezi)