Seçkinli öğrencinin TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları başarısı

Seçkinli öğrencinin TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları başarısı

Özel Seçkin Koleji öğrencisi TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 2019 Bilgisayar kategorisinde büyük bir başarıya imza atarak okulumuzu temsil etme başarısı gösterdi.

Özel Seçkin Koleji Ortaokul öğrencisi Arda Akkuş, ilk sınavı geçerek 31 Ağustos 14 Eylül tarihleri arasında TÜBİTAK tarafından  Afyon’da düzenlenen yaz okuluna davet edildi.

Ulusal Bilim Olimpiyatları Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında TÜBİTAK tarafından düzenleniyor.

Ulusal Bilim Olimpiyatları iki aşamalı bir sınav sistemiyle uygulanmakta olup, ikinci aşama sınavları sonucunda madalya almaya hak kazanan öğrencilere, madalya ve para ödülü verilmektedir. Bu öğrenciler, kış okuluna davet edilerek ve TÜBİTAK Türkiye takımına seçilmektedir.

Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici, bu üstün başarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Çekici, “Seçkin Koleji spor, sanat, sosyal ve kültürel başarısını akademik başarılarıyla taçlandırmaya devam etmektedir. Öğrencilerini ilgi ve yetenekleri yönünde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlayan bir okul olarak Seçkin Koleji, ulusal ve uluslararası alanda başarılarıyla adından yine söz ettirmeyi başarmıştır.Öğrencimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.” dedi.

4.09.2019 (Haber Merkezi)