Seçkinli minik eller  turşu yapmayı öğrendi

Seçkinli minik eller turşu yapmayı öğrendi

Çeyrek asırdır eğitim-öğretim faaliyetlerinde yer alan Özel Seçkin Koleji anasınıfı öğrencileri öğrenmeyi yaparak-yaşayarak pekiştirmeye devam ediyor.

Seçkinli minik öğrenciler "Hayatımızdaki Algoritmalar" etkinlikleri kapsamında besinlerin uzun süreli nasıl korunduğunu ve hangi aşamalardan geçtiği sürecini öğrenmek için turşu kurma etkinliği yaptılar.

 Öğrenciler, mevsim sebzelerini özenle seçip öğrendiler. Minikler, kavanozlara dikkatli bir şekilde malzemeleri koydular. Sarımsaklarını atıp tuzla sirkeli suyunu ekleyip, olgunlaşması gerektiğini öğrendiler. Hem üretime teşvik eden hem de günlük yaşam becerisi kazandıran etkinlikle minikler eğlenceli dakikalar yaşarken, kendi kurdukları turşu ile kışa hazırlanmanın da mutluluğunu yaşadı.

Çocukların  öğrenmelerini uygulama ile desteklediklerine dikkat çeken Özel Seçkin Koleji İlkokul Müdür Yardımcısı Bercis Kaçıran, etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Kaçıran, ”Montessori yöntemi uygulayarak öğrencilerimizin yaşam boyu öğrenen bireyler olmalarını, güvenli, eğlenceli, özgürce hareket edebildiği okul ortamında, başkalarıyla ve kendi başına keşfederek, oynayarak, deney yaparak, uygulayarak ve duyu organlarını etkili kullanarak öğrenme yetisini kazanmasını hedefliyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin kişiliğiyle ilgili güçlü bir kimlik oluşturmasını, kendini ifade etme becerileri kazanmasını, düşünme becerilerini geliştirmesi ve öğrenmeye karşı olumlu duygu geliştirmelerini amaçlıyoruz.” dedi.

21.10.2019 (Haber Merkezi)