Seçkin Koleji'nde Online Pqs Testing sınavı

Seçkin Koleji'nde Online Pqs Testing sınavı

Özel Seçkin Kolejinde uluslararası geçerliliği olan “Online PQS Testing” isimli sınavın ilk etabı son teknoloji kullanılarak 3.4.5.6.7.8.9 ve 10 sınıf öğrencilerine uygulandı.

 

Tablet kullanarak yapılan sınav dinlediğini ve okuduğunu anlama üzerine kurulu. Sınavın amacı ise öğrencilerin yabancı dil seviyelerini uluslararası düzeyde ölçmek.

Online PQS Sınavı ile Seçkinli öğrenciler İngilizce seviyelerini değerlendirme fırsatı elde etmenin mutluluğunu yaşadılar.

Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici uygulanan sınav ile ilgili:”Ülke çapında yabancı dilde eğitim ve öğretim kalitesini yükseltmeye katkıda bulunmak, eğitim alanında gereksinim duyacakları yabancı dil becerilerini kazanma imkanı sağlamak, yaratıcı faaliyetler aracılığıyla öğrenim sistemlerini geliştirmek, online olarak öğrencilerin dil edinim becerilerini ölçümlemek, raporlamak ve sertifikalandırmak üzere geliştirilen PQS (Professional Qualification Services) sınav modülünü Seçkin Koleji olarak öğrencilerimize uygulamaktayız.”dedi.

2.12.2019 (Haber Merkezi)