Seçkin Koleji'nde gelenek değişmedi

Seçkin Koleji'nde gelenek değişmedi

Gaziantep Özel Seçkin Kolejinde başarının tesadüf olmadığı, açıklanan 2019 LGS (Liseye Geçiş Sınavı) sonuçlarıyla bir kez daha kanıtlandı.

Seçkin Koleiji öğrencilerinin yüzde 30'u LGS sınavında Türkiye genelinde yüzde 1'lik dilimin içinde yer aldı. Okulda eğitim gören 4 öğrenci sadece 1 yanlış yaparak okulu yönetimini sevindirdi. Sınava giren Seçkin Koleji öğrencilerinin yüzde 45'i ise Türkiye genelinde yüzde 5'lik dilimde yer aldı.

Öğrencilerin bu başarısı öğretmen ve öğrencileri sevindirdi. Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu başarının tesadüf olmadığını söyledi.

Çekici “Seçkin Kolejinde başarı bir gelenektir. Güçlü eğitim kadromuz ve öğrencilerimizin azmi ile başarılı bir LGS’ yi daha geride bıraktık. Açıklanan 2019 LGS sonuçları ile öğrencilerimiz, bizleri bir kez daha gururlandırdı." diye konuştu.

Çekici, "LGS sınavında 4 öğrencimiz 1 yanlış yapmıştır. Öğrencilerimizin yüzde %30’u Türkiye geneli %1’lik dilimde, yüzde 45’i Türkiye Geneli %5’lik dilimde yer aldı. Elde edilen başarı öğrenciöğretmen ve kurum başarısıdır. Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve çocuklarımızdan desteklerini esirgemeyen velilerimize bir kez daha çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

3.07.2019 (Haber Merkezi)