Seçkin Koleji uluslar arası kardeş okullar projesi

Seçkin Koleji uluslar arası kardeş okullar projesi

Seçkin Koleji, yabancı dildeki başarısını daha arttırmak ve öğrencilerinin dünyadaki farklı ülkelerde öğrenciler ile bağlantı kurmasını sağlayarak dil gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yapmış olduğu projelere bir yenisini daha ekledi.

İtalya’nın Palermo kentinde bulunan okullarda görev alan yönetici ve öğretmenler, Marcella Polimena, Mariella Maniscalco, Barbara Formaso ve Proje direktörü Türker Manga okulumuzu ziyaret etti.

 Yapılan görüşme sonucunda,yıl içerisinde ve daha sonraki yıllarda öğrenciler ve öğretmenler  ile birlikte değişim projesi kapsamında farklı ülkelerle, ortak akademik çalışmalar yapmak,gidilen ülkeler ile kültürel paylaşımlarda bulunmak,ilimizin tanıtımını yapmak,güçlü dostluklar kurmak,yabancı dilin daha etkin kullanılmasını sağlamak,temel amaç olarak belirlenmiştir.

Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici, projenin başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek ”Gaziantep’te Eğitim Öğretim hayatında 25.yılına giren Seçkin Koleji, 25.yıl etkinlikleri kapsamında yıl içerisinde yapılması planlanan farklı etkinliklerle çeyrek bir kurum olarak misyonuna ve vizyonuna uygun şekilde kutlama ve programlar yapacağız. 2019-2020 eğitim öğretim yılında Gaziantep’e ve ülkemize faydalı gençler yetiştirmek temel hedefimizdir. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

5.08.2019 (Haber Merkezi)