Seçkin Koleji Akkent İlkokulu'nda

Seçkin Koleji Akkent İlkokulu'nda

Özel Seçkin Koleji öğrencileri Eğlenceli Bilim derslerinde heyecanla ve hevesle gerçekleştirdikleri deneyleri kardeş okulları olan Akkent İlkokulunda gerçekleştirdi

Öğrencileri bilimin eğlenceli yüzüyle tanıştırarak, öğrencilerin bilimsel becerilerini geliştirmeye destek oldular.

Özel Seçkin Koleji Fen Bilimleri Zümresi öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte yaparak yaşayarak öğrenme modelini desteklemek, öğrencilerin fen bilimlerine ilgilerini arttırmak amacıyla öğrenciler birbirinden ilginç deneyler gerçekleştirdiler.

Her öğrenci deney düzenekleri ve malzemeleri ile arkadaşlarının karşına geçti ve tüm yaratıcılıklarını kullanarak başarılı deney çalışmaları sundu. Böylece öğrenciler farklı farklı deneyleri gözlemleme imkanı da buldu. .Yaparak yaşayarak öğrenmenin keyfini çıkardılar.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp Yılmaz,”Akkent İlkokulunda gerçekleştirdiğimiz deneyler ile  öğrencilerin üretimin, bilim ve analiz yapabilmenin ana faktörleri olan eleştirel düşünce, sorgulama, mantık yürütme, farklı çözümler üretebilme, hızlı karar verme, el-göz koordinasyonunu sağlayabilme gibi özelliklere sahip olması için eğlenceli deneyler yaptırarak, bilimin eğlenceli yönünün farkına varmalarını sağladık.”dedi.

 

8.05.2019 (Haber Merkezi)