İstiklâl Marşı’nı En Güzel Şekilde Okumak İçin Yarıştılar

İstiklâl Marşı’nı En Güzel Şekilde Okumak İçin Yarıştılar

Erdem Kolejinde İstiklâl Marşı’nı güzel okuma yarışması düzenlendi. İlkokul 3. sınıf öğrencileri, milli marşımızı en güzel şekilde okumak için birbiriyle yarıştı.

 

Erdem Koleji amfi salonunda anlamlı bir yarışma gerçekleşti. 12 Mart 1921 İstiklâl Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü sebebiyle İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması düzenlendi. Tarih Öğretmeni Zühtü Kadı’nın açılış konuşmasının ardından ilkokul 3. sınıf öğrencileri, milli marşımızı en güzel şekilde okumak için birbiriyle yarıştı.

Müzik öğretmeni Nizamettin Safa, Sınıf Öğretmeni Neşe Öztürk ve Türkçe Öğretmeni Nebi Yanal’dan oluşan jüri önünde yarışan öğrenciler, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Yarışmada jüri üyeleri, İstiklâl Marşı okuyan öğrencilerin diksiyon, ezbere okuma, vurgu ve tonlama, beden dilini kullanma, ses tonunu ve nefesini ayarlama, sahneye hâkimiyet gibi kriterleri göz önünde bulundurarak değerlendirmede bulundu. Jüri değerlendirmesi sonucunda Zeynep Nil Ercan, yarışmada birinci oldu.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkürlerini ileten Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Yarışma sonunda başarı elde eden öğrencilere başarı belgesi, yarışmaya katılan tüm öğrencilere ise katılım belgesi takdim edildi

12.03.2020 (Haber Merkezi)