İmam Hatip Liseleri  Münazara Yarışmaları yapıldı

İmam Hatip Liseleri Münazara Yarışmaları yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında gerçekleştirilen yarışmaların finalleri yapıldı.

Bu yıl 10´uncusu düzenlenen yarışmaya, Türkiye genelinde 8 ayrı dalda 126 bin 942 öğrenci katıldı.
 
2009 yılında İmam Hatip Okulları arasında Arapça eğitimi ile başlayan ve bugün farklı dillerde 100 binden fazla öğrencinin katıldığı yarışmanın finalleri Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi
 
Finallerde dereceye giren okullar
Akademisyen ve edebiyatçıların jüri üyeliğini yaptığı münazara yarışmalarının ödül töreninde yarışmacılar ve onları hazırlayan öğretmenler ödüllendirildi. Yarışmaların finallerinde, İngilizcede birinciliği Çamlıca Kız İmam Hatip Lisesi, ikinciliği Ahmet Sani Gezici Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncülüğü ise Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi kazandı.
 
Türkçede birinciliği Fatih Sultan Mehmet Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi, ikinciliği Şehit Mehmet Karaaslan Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncülüğü ise Mevlana Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi aldı. 
 
İspanyolcada birinciliği Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, ikinciliği Ahmet Sani Gezici İmam Hatip Lisesi kazandı.
 
Almancada birinci ve ikincilik, iki farklı takımla yarışan Beşiktaş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin oldu. Rusçada birinci ve ikinciliğe, iki takım olarak katılan M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi layık görüldü.
 
10. Arapça Yarışmaları Türkiye Finalleri
Öte yandan İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam HatipLiseleri kategorilerinde düzenlenen "10. Arapça Yarışmaları Türkiye Finalleri ve Ödül Töreni" de gerçekleştirildi. 
 
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Emin Saraç Anadolu İmam HatipLisesi, Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Fatih Sultan Mehmet Uluslararası Anadolu İmam HatipLisesi koordinasyonunda gerçekleştirilen ve Akademi Lisan Derneği´nin paydaşı olduğu yarışmanın finalleri ve ödül töreni, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi´nde yapıldı. 
7.05.2019 (Haber Merkezi)