Hayat Kreş ve Anaokulu’nda çoşkulu 23 Nisan kutlaması

Hayat Kreş ve Anaokulu’nda çoşkulu 23 Nisan kutlaması

Hayat Kreş ve Anaokulu tarafından organize edilen, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı şenliğinde çocuklar ve aileleri doyasıya eğlendi.

Antepia Toplu Yaşam Sitesi içerisinde bulunan Hayat Kreş ve Anaokulu tarafından organize edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliğinde çocuklar ve aileleri doyasıya eğlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Hayat Kreş ve Anaokulu'nda kutlama töreni düzenlendi.

Törene okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Tören başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlandı.

Okul bahçesinde düzenlenen etkinliklerde günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu. Etkinlikte kreş öğrencileri tarafından şiir dinletisi ve çeşitli gösteriler düzenlendi.

Törende çocukların kurdele kesimi ile açtıkları ve kendilerinin hazırladıkları STEM, matematik, kodlama, sanat, el işi, beyin fırtınası vb proje ve eserlerin sergilendiği, “İlk Günümüzden Bu Günümüze” adlı resim ve etkinlik sergisi geziminden sonra güne özel olarak hazırlanmış okul bahçesinde kokteyle katıldılar.

Çocuklar palyaço ve öğretmenleri ile beraber eğlencenin doruklarına ulaşırken güne halat çekme, grup dansları, yüz boyama gibi aktivitelerle devam edildi. Çocuklar program sonunda dünya çocuklarına armağan olarak rengarenk el baskıları ile güne iz bıraktılar.

Okul müdürü Özlem Özhayta törende bir konuşma yaptı. Özhayta, konuşmasında Atataürk'ün kurduğu cumhuriyetin önemine değinerek “Türk milleti olarak, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edeceğiz. Bizlerin amacı, akıl ve bilimin ışığında ilerlemek ve çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir." diye konuştu.

 

 

25.04.2019 (Haber Merkezi)