Hayat Kreş ve Anaokulları Veli Robot Turnuvası

Hayat Kreş ve Anaokulları Veli Robot Turnuvası

Hayat Kreş ve Anaokulları “Aile, Çocuk, Okul Etkinlikleri” kapsamında, “Onlar Eğlendi,Öğrendi Şimdi Sıra Sizde” sloganı ile düzenlemiş olduğu bilgi,eğlence ve heyecan dolu robot yarışları bu kez anne ve babalar arasında çocukların gözetiminde yapıldı.

Antepia Hayat Kreş ve Anaokulları “Aile,Çocuk,Okul Etkinlikleri” kapsamında, “Onlar Eğlendi, Öğrendi Şimdi Sıra Sizde” sloganı ile düzenlemiş olduğu bilgi, eğlence ve heyecan dolu robot yarışları bu kez anne ve babalar arasında çocukların gözetiminde yapıldı.

Bilim turnuvası kapsamında düzenlenen robot yarışmalarında eğlenceli anlar yaşandı.Okul etkinlik alanında hazırlanan futbol sahasında robotları yöneten anne babalar karşı takımın kalesine gol atabilmek için kıyasıya mücadele etti.

Çocuklar ise heyecan ve merak dolu gözlerle etkinliği izlerken anne ve babalar için moral tezahüratlarında bulundular. Her ne kadar anne babalar arası sıkı bir mücadele yaşanmış olsa da turnuva sonunda herkes eğlenceli anlar ve unutulmaz hatıralar biriktirdi. Robot yarışları yanı sıra denge oyunlarınında oynandığı turnuvada işbirliği ve takım çalışmasının önemini vurgulayan ahşap kule oyunları da renkli görüntüler oluşturdu.

 

Robotik kodlama dersinin önemini vurgulayan Okul Robotik Kodlama öğretmeni Halil Erçel “Kodlama ve Algoritma ile çocuklar 21. yüzyıl becerilerinden, problemlere farklı yönleriyle bakıp çözümler üretebilmeyi, analatik düşünebilmeyi, sistemli ve yaratıcı düşünebilmeyi ve en kısa çözüm önerileri sunabilmeyi kazanırlar.” diye konuştu.

Erçel, kodlamann sadece bilgisayar bilimleri ile sınırlı olmayıp, disiplinler arası etkileşim için çok önemli olduğunu vurgularken, “Öğrencilerimiz algoritma mantığını kavradıklarında her şeyin belirli bir düzen içerisinde gerçekleştiğini kavrarlar.” dedi.  

 

24.05.2019 (Haber Merkezi)