Hasan Kalyoncu Üniversitesinin  Tercih Edilmesinin Birçok Nedeni Var

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin Tercih Edilmesinin Birçok Nedeni Var

HKÜ); 7 fakülte, 25 bölüm, 1 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile Türkiye’nin önemli üniversiteleri arasında yer alıyor.

 Gaziantep’te bölgenin ilk vakıf üniversitesi olarak bilim, sanat, kültür, spor, teknoloji ve inovasyon ışığında kurulan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ); 7 fakülte, 25 bölüm, 1 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile Türkiye’nin önemli üniversiteleri arasında yer alıyor.

 

Güçlü akademik kadrosu ile çalışmalar yapan HKÜ; bilgi çağının gereklerine göre donatılmış bina ve derslikleri, geniş yayın ve kitap ağına sahip araştırmayı teşvik eden kütüphanesi, uygulama laboratuvarları ve klinik deneyimleri ile mesleki donanım sağlayarak öğrencilerini modern kampüs ortamında geleceğe hazırlıyor.

 

HKÜ MEZUNLARI HIZLI İŞ BULUYOR

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, mezunlarına Türkiye’nin en önemli projelerinde çalışma fırsatı sunuyor. Üniversite-iş dünyası koordinasyonuyla ön plana çıkan HKÜ, Yükseköğretim İstihdam Endeksine göre mezunları en hızlı iş bulan ilk 10 üniversite arasında. Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği (CALIBRE) tarafından yapılan Yükseköğretim İstihdam Endeksi 2018 raporuna göre HKÜ, mezunları en hızlı istihdam edilen üniversiteler arasında 9. sırada yer alıyor.

 

ULUSLARARASI İŞ BİRLİĞİ

Uluslararası akreditasyona sahip olan ve uluslararası iş birliği ile öne çıkan HKÜ; yeni düşüncelere ve evrensel görüşe açık, farklı kültürlerle iç içe mezunlar vermeyi kendisine misyon edinmiştir. HKÜ; Dünya genelinde 50 ülke, 13 Avrupa ülkesi ile yaptığı ikili anlaşmalar aracılığıyla her yıl en az 30 öğrencinin öğrenim hareketliliğine katılarak hibeli programlardan yararlanmasını sağlıyor.

 

GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜ HKÜ’DE YÜKSELİYOR

Teknoloji, inovasyon ve girişimcilik alanında adından sıkça söz ettiren ve öğrencilerine alanlarında farklı bakış açısı kazandırmak amacıyla çeşitli faaliyetler yürüten HKÜ, dünyada binlerce kişi tarafından aynı anda başlanan, dünyanın en büyük ve kapsamlı oyun geliştirme maratonu olan ‘‘Global Game Jame’’ ev sahipliği yapıyor. HKÜ aynı zamanda düzenlediği ‘‘Hackathon’’lar ile mühendisleri ve girişimcileri bir araya getirerek fikirlerini üretime dönüştürmesine olanak sağlıyor.

 

SPORDA AVRUPA ve TÜRKİYE DERECELERİ

Spora ve sporcuya verdiği önem ile Avrupa ve Türkiye’de dereceler elde eden HKÜ, kampüs ortamında açık-kapalı spor sahaları ve fıtness center bulunduruyor. Güneydoğu’nun ilk golf sahasını da bünyesinde barındıran HKÜ, ulusal ve uluslararası başarılara imza atıyor. 250’den fazla üniversitenin üye olduğu Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (ÜNİLİG) üyesi olan HKÜ; karete,  judo, eskrim, engelli yüzme, masa tenisi, basketbol, futbol, futsal, satranç takımları ile Avrupa ve Türkiye müsabakalarından madalyaları topluyor.

 

 

CO-OP İLE ÖĞRENCİLER BİR ADIM ÖNDE

Üniversite-iş dünyası birliğinin en etkin olduğu model “CO-OP” uygulaması ile HKÜ, öğrencilerini iş dünyasına hazırlıyor. Uygulanan bu sistem ile öğrenciler derslerini 3,5 (7 dönem) yılda tamamlayıp, kalan son döneminde ise sektörde çalışarak iş yaşamına bir adım önde başlıyor. TRT, Havelsan, Gaziantep Organize Sanayi, Kalyon Garaj ve HKÜ Radyo gibi prestijli kuruluşlar ve sanayi işletmelerine staja gönderilen öğrenciler, mesleki deneyim elde ediyor.

 

24.07.2019 (Haber Merkezi)