Gaziantep’ten 7 Lise Ankara’da sahneye çıktı

Gaziantep’ten 7 Lise Ankara’da sahneye çıktı

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması”nın, Ankara elemelerinde sahneye çıkan Gaziantep’ten 7 lise, muhteşem performansıyla göz kamaştırdı.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen “fizy Liselerarası Müzik Yarışması”nın, İstanbul elemelerinin ardından 2 gün süren ve festival havasında geçen Ankara elemeleri de tamamlandı.

Geleceğin Gaziantepli yıldız adaylarının muhteşem performansıyla göz kamaştırdığı elemelerde, Gaziantep’ten 7 lise sahne aldı.

Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi, Adele'den “Someone Like You”, Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi , Zaz'dan “Je Veux”, Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, Miley Cyrus'tan “Wrecking Ball”, Şehit Ali Polat Anadolu Lisesi, Imagine Dragons'tan “Believer”, Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi, Barış Manço'dan “Alla Beni Pulla Beni” ve yarışmaya ortak grup kurarak katılan İslahiye Opet Anadolu Lisesi&İslahiye Anadolu Lisesi ise Haluk Levent'ten “Kağızman” şarkısıyla 27 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşecek büyük finale kalmak için 33 ilden 204 liseyle yarıştı. 

Ankara elemelerinde Gaziantep’in yanı sıra; Ankara, Adana,Adıyaman, Ağrı, Amasya, Aksaray, Batman, Bolu, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Giresun, Hatay, Iğdır, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Tunceli, Yozgat ve Zonguldak’tan gelen liseliler de sahne aldı.

Gençleri profesyonel sahnede ağırlayan ve hayallerini gerçekleştiren yarışmanın eleme heyecanı İstanbul ve Ankara elemelerinin ardından 5 - 6 Nisan tarihlerindeki İzmir elemeleriyle son bulacak.

Gaziantepli Liselileri Büyük Finalde Muhteşem Ödüller Bekliyor

fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. yılında yarışmanın ödülleri arasında, cazip para ödüllerinin yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamında burs ödülleri de yer alıyor.

2.04.2019 (Haber Merkezi)