Gaziantep Valiliği’nden "okul" açıklaması

Gaziantep Valiliği’nden "okul" açıklaması

Gaziantep Valiliği bazı basın yayın organlarında çıkan 80 okulun bütçe yetersizliği nedeniyle durdurulduğu iddialarına karşı açıklama yaptı.

Valilik parasızlık nedeniyle okul inşaatlarının durdurulduğunu reddederken  “İlimizde fesih yada tasfiye edilen okullar dışında inşaatı devam etmeyen  tek bir okul ve alacağı ödenmeyen tek bir müteahhit bulunmamaktadır.” Denildi.

 Valiliğin açıklamasında şu açıklamalara yer verildi.

 “Bazı basın organlarında İlimizdeki okul inşaatlarının parasızlık nedeniyle durdurulduğuna dair haberlere yer verilmiş olup, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

 İlimizde fesih yada tasfiye edilen okullar dışında inşaatı devam etmeyen  tek bir okul ve alacağı ödenmeyen tek bir müteahhit bulunmamaktadır.

 Mevsim şartları itibariyle İlimizde bulunan okul inşaatları yavaş ilerlemektedir. Ancak havaların ısınmasına müteakip inşaatlarımızın yapımına tüm hızıyla devam edilecektir.

 Son 2 yılda tamamlanan ve devam eden 4 bin dersliğimiz bulunmaktadır. Bu okul inşaatları başlamadan önce İlimizde yaklaşık 16 bin derslik olduğu düşünüldüğünde toplam derslik sayımızın dörtte biri kadar dersliğimiz son iki yılda tamamlanmış ve tamamlanmaya da devam edilmektedir.

 

Önümüzdeki üç yıllık periyot içerisinde tam bir Gaziantep modeli uygulanarak el birliği ile 4 bin derslik daha inşa edilecek olup, tamamlandığında İlimizin hızlı nüfus artışına rağmen derslik eksiği kalmayacaktır. “

11.02.2020 (Haber Merkezi)