Gaziantep Teknopark’a 2.’ilk Ödülü

Gaziantep Teknopark’a 2.’ilk Ödülü

SANAYİ ve Teknoloji Bakanlığı’nın açıkladığı 2019 Teknopark Endeksi’nde Gaziantep Teknopark En iyi gelişme Gösterenler kategorisinde 2.oldu.

 Gaziantep Teknopark’ın ödülünü GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve Teknopark Genel Müdürü Ekrem Tekin, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varan’ın elinden aldı.   

 

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (Teknoparklar) ile Ar-Ge ve Tasarım merkezlerinde yürütülen projelerin sonunda ortaya konan yeni teknoloji ve çıktıların kamuoyu ile paylaşılması ve başarılı merkezlere ödül verilmesi amacıyla, 7 nci Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni gerçekleştirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “7’nci Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge merkezleri Ödül Töreni”, başta teknoloji geliştirme bölgeleri ile Ar-Ge ve tasarım merkezleri olmak üzere, Ar-Ge ve yenilik ekosisteminin önemli aktörlerini bir araya getirdi. Kamu kuruluşları ve özel sektörün de yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, başarılı Teknoloji Geliştirme Bölgelerine ve Ar-Ge merkezlerine çeşitli kategorilerde ödül verildi.

 

EN İYİ GELİŞEN 2. TEKNOPARK

Gaziantep Teknopark En iyi gelişme Gösterenler kategorisinde 2.oldu. Ankara Congressium’da gerçekleşen törende Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank’ın takdim ettiği ödülü Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve Teknopark Genel Müdürü Ekrem Tekin birlikte aldı. Ödülü değerlendiren GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, “Teknoparkımızın en iyi gelişme gösterenler kategorisinde 2. olmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı ve Teknopark çalışanlarımızı tebrik ediyorum. İlerleyen yıllarda Teknopark’ımızın Ar-ge Satış ve ihracat gelirlerini arttırarak bu başarıları yenileriyle taçlandıracağız’ diye konuştu.

 

TEBRİK YAĞDI

Bu arada Gaziantep Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Gaziantep Teknopark’ın kazandığı bu başarı bürokrasi ve iş dünyasının beğenisini aldı. Aralarında, Gaziantep Valisi Davut Gül, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hilmi Teymur, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz ile çok sayıda girişimci Gaziantep Teknopark’ın başarısını kutladı. Rektör Gür de kutlama mesajlarına teşekkürle cevap verdi.

20.11.2019 (Haber Merkezi)