Erdemli öğrenciler Avrupa Kod Haftası’nda

Erdemli öğrenciler Avrupa Kod Haftası’nda

Erdem Koleji, dünyanın birçok ülkesinde kodlama kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla her yıl düzenlenen “Avrupa Kod Haftası 2019” aktivitelerine katıldı.

Türkiye, Litvanya, İngiltere, Yunanistan, Almanya, Fransa, İspanya gibi birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra ABD ve Avustralya gibi ülkelerde de kutlanan Avrupa Kodlama Haftası etkinliklerine, kodlama eğitimi konusunda farkındalık yaratılması ve öğrencilerin kodlama öğrenmeye teşvik edilmesi amacıyla her yıl 50 ülkeden bir milyona yakın öğrenci katılıyor.

 

Avrupa Kod Haftası 2019 etkinliklerine katılan Erdem Koleji Bilişim-Kodlama Kulübü öğrencileri, JavaScript kodlama diliyle, kendi dijital oyunlarını tasarlayarak, web ortamında yayımladılar. Bu başarılı çalışmalarından ötürü öğrenciler, Europe Code Week’te sertifika ile ödüllendirdi. Öğrenciler ayrıca Avrupa Kod Haftası süresince Google Blockly, Hackercan, Code Combat, Cod HS, Code Monkey, Kodris, Scratch gibi farklı kaynaklardan kodlama eğitimi alarak çeşitli sertifikalar almaya hak kazandılar.

 

Kodlama eğitiminin öğrenciye yaratıcı düşünebilme, algoritmik düşünebilme yetilerini kazandırdığını ifade eden Erdem Koleji Bilişim Teknolojileri öğretmeni Koray Şenpekmezci, öğrencilerin 1. Sınıftan itibaren kodlama eğitimi alarak bunu sürekli hâle getirdiklerini ifade etti.

 

Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Erdem Koleji olarak gelişen teknolojinin getirisi olan kodlama diline önem veriyoruz, öğrencilerimizin teknolojik alanlarda gelişimlerini sağlayabilmek ve farkındalık yaratabilmelerini sağlamak için her türlü imkânı tüm öğrencilerimizle buluşturuyoruz.” dedi.

 

14.10.2019 (Haber Merkezi)