Erdem Koleji'nde sıfır atık defilesi

Erdem Koleji'nde sıfır atık defilesi

Erdem Kolejinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri, atık durumda olan maddelerden kendileri için kıyafet tasarlayarak Sıfır Atık defilesi gerçekleştirdi.

Erdem Kolejinde ezberleri bozan bir defile düzenlendi. Erdem Koleji amfi salonda gerçekleşen defilede, ilkokul ile ortaokul öğrencileri, atık durumda olan maddeleri kendi hayal güçlerine ve giyim zevklerine göre yeniden yorumlayarak kendileri için kıyafetler tasarladı.

Bu kıyafetlerle Sıfır Atık Defilesi gerçekleştirildi. Tasarladıkları kıyafetleri giyip sahnede yürüyerek sergileyen öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunuyordu. Velilerin, okul idarecilerinin, öğretmenlerin ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği defile, izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı ve atık maddelerle yeniden tasarlanan her kıyafet, izleyiciler tarafından büyük alkış topladı.

Sıfır Atık bilincinin her geçen gün öğrenciler üzerinde biraz daha arttığını ifade eden Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Bu farkındalığı farklı ve eğlenceli etkinliklerle bize gösteren öğrencilerimize, emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza ve defilemize gelerek bizleri yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Her kıyafetin jüri tarafından oylandığı yarışma sonunda, tasarladıkları kıyafetlerle ilkokuldan ve ortaokuldan ilk üçe giren öğrenciler, ödül olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda okul idarecilerinin makamında bir gün oturmaya hak kazandı.

24.04.2019 (Haber Merkezi)