Eğitim sistemi değişiyor mu?

Eğitim sistemi değişiyor mu?

Cambly Türkiye Müdürü Emre Şimdi, "Öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmesine imkân sunan, geleneksel öğrenmeden uzak, daha kişiye özel ve daha esnek bir eğitim sistemi ortaya çıkacak” dedi.

Online eğitim uygulaması Cambly'nin karantina döneminde Türkiye'deki mevcut kullanıcılarının platform kullanımında artış oranı yüzde 21 olurken, yeni kullanıcılardan gelen organik trafiği ise yüzde 25 arttı.

Covid-19 salgınının pandemi olarak ilan edilmesinin ardından okulların kapatılması hükümetlerin aldığı ilk kararlardan biri oldu. Bu karar eğitimi önemli ölçüde değiştirirken, e-öğrenme ise belirgin bir yükselişe geçti.

186 ülkede salgın nedeniyle okulların kapanmasından etkilenen 1 milyarın üzerinde çocuk bulunuyor. Bu çocukların büyük bir çoğunluğu pandemi döneminde uzaktan eğitime geçiş yaparken, ebeveynlerin tercihi de e-eğitim özelinde hizmet veren şirketlere yönelmek oldu.

Bu süreçte evden çalışmaya geçen bireylerin, kendine yatırım yapmak, vaktini verimli şekilde değerlendirmek isteyen kişilerin tercihi de yine e-eğitimler oldu.

Yapılan araştırmalar, koronavirüs salgınının neden olduğu e-öğrenme pazarının yükselişinin kalıcı olacağını gösteriyor.

CAMBLY RAKAMLARI

Karantina sürecinde Türkiye’deki mevcut kullanıcıların Cambly'i kullanma artış oranı yüzde 21 oldu. Bu süreçte yeni kullanıcılardan gelen organik trafiği ise yüzde 25 arttı.

Şirket, daha çok 26-35 yaş arasındaki kişilerden talep alıyor. Bunu 21-25 yaş arası ve 36 yaş ve üzeri kullanıcılar takip ediyor.

Cambly Türkiye Müdürü Emre Şimdi, "Bu dönemde yaşadığımız deneyimlerden ve alt yapımızın güçlü olmasından yola çıkarak Türkiye’de eğitim sisteminin ileride online olarak ilerleyeceğini öngörüyoruz” dedi ve şunları ekledi:

“Günlük yaşamdaki dijitalleşmeyle birlikte online eğitim pazarındaki dijitalleşme de artacak. Bunun artışı ile birlikte şirketlerin öncelikleri, çalışanlarına ve müşterilerine sunduğu hizmetler de değişecektir. Çocuklara online eğitim alanında daha çok yatırım yapılacak ve çocuklar İnternet ile daha küçük yaşta tanışacaklar. Online eğitimin artışı ile birlikte eğitim kurumlarının dijital altyapılarını geliştirmek için teknoloji şirketleri ile iş birlikleri yapacağını düşünüyoruz.

Öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmesine imkân sunan, geleneksel öğrenmeden uzak, daha kişiye özel ve daha esnek bir eğitim sistemi ortaya çıkacak. Biz de Cambly olarak öğrencilerimize kendi programlarını yapabilecekleri, kişisel programlarına göre derslerini planlayabilecekleri bir hizmet sunduğumuz için gelecekteki değişime çok daha hızlı ve kolay ayak uyduracağız." (Kaynak: Webrazzi)

10.07.2020 (Haber Merkezi)