Büyükşehir’den teniste başarı sağlayan Cevizli Köyü öğrencilerine destek

Büyükşehir’den teniste başarı sağlayan Cevizli Köyü öğrencilerine destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Cevizli Köyü’ndeki öğrencilerin tenis sporunda kentte yakaladığı başarının devamını sağlamak, kısıtlı koşullarda gerçekleştirdikleri antrenman sahasını iyileştirmek ve eksikleri gidermek amacıyla düğmeye bastı.

 

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinin Cevizli Köyü'nde bulunan Cevizli İlkokul-Ortaokulu'ndaki öğrencilerin dünyanın en gözde spor dalları arasında yer alan tenis alanında gösterdiği başarı, Türkiye’nin 4 bir yanında duyuldu. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, çocukların elde ettiği başarıyı bir de öğretmenlerinden duymak ve antrenman sahalarını görmek için ziyarette bulundu.

BÜYÜKŞEHİR, ANTRENMAN SAHASINDAKİ EKSİKLERİ GİDERECEK

Çocukların başarı hikayesi hakkında konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, “Hem Ayten hocamıza hem de okul müdürümüze hayata geçirdiği çalışmalarından dolayı kutluyorum. Böyle kısıtlı imkanlarla ileriye dönük başarılı tenisçilerin yetişmesini bilmek gerçekten gurur verici. Biz de buradaki çalışma, azim ve başarıyı görünce öğrencilerin antrenman sahalarındaki koşulları daha da iyileştirmek adına desteklerimizi sağlayacağız. Çok kısa bir sür içinde okuldaki çalışmalarımız ekiplerim tarafından başlatılacak” dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise, öğrencilerin tenis alanındaki başarısından etkilendiğini belirterek, “en kısa sürede bu başarılı öğrencilerimizi dünya çapındaki oyuncularla buluşturmak için İstanbul’a davet edeceğiz” dedi.

5 yıldır Cevizli İlkokul-Ortaokulu'nda görev yapan Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezun olan Ayten Acun, imkansızlıkların hayallerin peşinden gitme konusunda herhangi bir engel taşımadığı ifade ederek öğrencilerini tenis sporuyla tanıştırdığını belirtti.

11.02.2020 (Haber Merkezi)