Bursluluk Sınavı’na dev katılım

Bursluluk Sınavı’na dev katılım

Gaziantep’in etkili eğitim kurumlarından olan Özel Ada Koleji’nde eğitim faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.

Özel Ada Koleji’nde her yıl düzenlenen Bursluluk Sınavı’na öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 4-5 Ocak tarihileri arasında düzenlenen Bursluluk Sınavı’nda 8 bin 476 öğrenci, ter döktü.

Gaziantep’in en önemli eğitim kurumlarından olan Özel Ada Koleji’nde eğitim-öğretim faaliyetleri devam ediyor. 4-5 Ocak tarihleri arasında Özel Ada Koleji’nde düzenlenen Bursluluk Sınavı’na öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Geleneksel hale gelen Bursluluk Sınavı’na 8 bin 476 öğrenci katıldı. Geçen yıllara oranla 2020 yılında daha artan başvuru sayısı, Özel Ada Koleji’ne olan ilginin arttığının göstergesi oldu.

SINAVA KATILIM HER GEÇEN YIL ARTIYOR

Bursluluk Sınavı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Özel Ada Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Gafari Bayrın, sınava katılım gösteren öğrencilerin sayısında meydana gelen artışın önemine dikkat çekti. Bayrın, “Hafta sonu düzenlenen Bursluluk Sınavı’na 8 bin 476 öğrenci katılım gösterdi. Sınava yönelik ilgi bizleri ziyadesiyle memnun etti. Sınavımıza yoğun katılım sağlanması, Özel Ada Koleji’nin Gaziantep’te yürütmüş çalışmaların karşılık bulduğunun bir göstergesidir. Önümüzdeki yıllarda yapılacak olan Bursluluk Sınavlarına daha fazla sayıda öğrencinin katılım sağlayacağını öngörüyoruz. Sınavda görev alan tüm öğretmenlerimize, idari personelimize, katılım sağlayan veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

7.01.2020 (Haber Merkezi)