Bilimi sevdiren twin bilim setleri Mucit Panda’da

Bilimi sevdiren twin bilim setleri Mucit Panda’da

Mucit Panda,satış ağındaki Twin Kodlama, Twin Mucit ve Twin Robotik Sanat setlerindeki kampanyayı duyurdu.

Çocukların zihinsel gelişimlerini ve yaratıcı becerilerini desteklemek için akıllı ve eğitici oyunları aileler ile buluşturan Mucit Panda, eğitimi evde desteklemek, çocuklarda merak ve hayal etme, tasarlama, üretme, gördüğü bir probleme çözüm getirme gibi becerilerini desteklemek amacıyla satış ağındaki Twin Kodlama, Twin Mucit ve Twin Robotik Sanat setlerindeki kampanyayı duyurdu.

Konuyla ilgili konuşan Mucit Panda Kurucu Ortağı Duygu Yalçın, “Çocuklarımıza öğretmek zorunda olduğumuz bir şey varsa onun da sorgulama olduğunu düşünüyoruz. Çünkü öğrenmenin temelinde merak etmek ve sorgulamak yatıyor. Tam da bu noktada onlara alacağımız her oyuncağın önemi var. Yarının mucitlerine katkı sağlayacağına gönülden inandığımız Twin Bilim setleri koronavirüs sürecinde evlerde kalan çocuklarımızın ufkunu aydınlatsın diye yüzde 30’lara varan indirimle satışta” dedi.

Çocukları teknoloji ile tanıştırıyor

Twin Bilim setleri hakkında bilgi veren Yalçın, “Dünyanın gittiği teknolojik patikayla çocukları erken yaşta tanıştırmak için Twin setlerinin biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyoruz. Robotik Twin setleri çocuklara günlük hayatta kullanılan teknolojilerin temellerini eğlenceli şekilde öğreten ve nasıl işlediğini keşfetmeleri için gerekli tüm temel bilgileri sunan çok amaçlı bir STEM eğitim seti. Set içerikleri güç modülü, mesafe algılayıcı, ses sensörü, sinyal sabitleyici, servo motor, bağlantı kablosu, zil, fan gibi elektronik modüllerle destekleniyor. LEGO ile uyumlu olduğu için çocuk evde kendi oyuncaklarıyla da birleştirip tasarım, deney, icatlar hazırlayabilir. Karton, kağıt, makara, ip... her tür malzemeyi bu deneylere dahil edebilir. Böylece set içerisinde sunulan örneklere ek olarak, çocuklar kendi benzersiz projelerini geliştirebilirler. Kullan-at veya yaş geçti oyunu bırak ürünlerden olmaması bizim için çok önemli.” diye konuştu.

Yerli proje yerli üretim!

Yalçın, “Bilim Seferberliği projesine katkı sunan Twin setleri en başından beri Young Guru Academy’li (YGA) Türk mühendis ve tasarımcılar tarafından hazırlanıyor. Bu bizim için ayrıca büyük bir gurur kaynağı” şeklinde konuştu.

13.05.2020 (Haber Merkezi)