Anneler ve çocuklar için güç birliği yaptılar

Anneler ve çocuklar için güç birliği yaptılar

Gaziantep Yardım Vakfı ve Annece Derneği, ihtiyaç sahibi anneler ve çocuklar için güçlerini birleştirdi.

 

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, 1992 yılından bu yana ihtiyaç sahibi ailelere yardım yaptıklarını ve burslarla öğrencilerin okumasına katkı sağladıklarını belirterek, "Annece Derneği de anne ve çocuklara yardım amacıyla kurulmuş bir dernek. Amaçlarımız ortak. Dernek Başkanı Burcu Çetinpolat ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, ihtiyaç sahibi anneler ve çocuklar için ortak çalışmalar yapmaya karar verdik. Bu kapsamda vakıf merkezimizde sınavlara hazırlanan çocuklara psikolojik destekle Türkçe ve Matematik dersleri veriliyor. Anneleri de üretkenliğe sevk edecek çalışmalar yapıyoruz" dedi.

YOKSULLUĞU EĞTİMLE ORTADAN KALDIRABİLİRİZ

 Türkiye'nin daha aydınlık bir geleceğe sahip olmasının yolunun eğitimden geçtiğini ifade eden Gaziantep Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Yetkin, "Yoksulluğu ortadan kaldırmanın tek yolu eğitimdir. Yardımda bulunduğumuz ailelerin okuyan çocuklarına burs veriyoruz. O çocuklar üniversiteyi bitirip, çalışma hayatına başlayınca ailenin gelir düzeyi yükseliyor, dolayısıyla yardıma muhtaç olmaktan çıkıyorlar" diye konuştu.

DEPREM BÖLGESİNE 27 KOLİ YARDIM GÖNDERİLDİ

Yetkin, vakıf çalışmaları ile ilgili olarak şunları söyledi: "Geçtiğimiz günlerde meydana gelen Elazığ depreminde zarar gören aileler için ayakkabı, battaniye, çocuk bezi ve mama gibi ihtiyaç maddelerinden oluşan 27 koli yardımda bulunduk. Kurban Bayramı hazırlıkları çerçevesinde 3. soğuk hava depomuzu da hazırladık. Gıda ve ihtiyaç maddeleri yardımıyla, öğrencilere yönelik etütlerimizle, kreşimizle, resim atölyemizle ve küçük çocuklar için oyun odamızla faaliyetlerimiz yoğun şekilde devam ediyor."

 

25.02.2020 (Haber Merkezi)