ADA Okullarında geleceğin mucitleri yetişiyor

ADA Okullarında geleceğin mucitleri yetişiyor

​Gaziantep Özel Ada Okullarında Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu lisesi ve Fen lisesi birimlerinin hazırlamış olduğu şenlik büyük ilgi gördü.

78 projeden oluşan “Dünya’yı Merakla Keşfediyorum.” temalı ‘Kültür ve Bilim Şenliği’ akılları doyurdu.

​Gaziantep Özel Ada Okullarının düzenlemiş olduğu şenliğe, Gaziantep’teki özel ve resmî birçok kurumdan heyet düzeyinde katılım oldu. Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji), Sosyal Bilimler (Felsefe, Tarih, Coğrafya) Türkçe, Türk Dili  ve Edebiyatı, Bilişim, Robotik ve Kodlama, Müzik, Drama, İngilizce ve diğer tüm dallardan hayal gücünün bilgiyle yoğrulması ile birbirinden renkli, göz alıcı projeler ortaya çıktı. Bilim şenliği, öğrencilerin ders kazanımlarını yetenekleriyle birleştirip sunma imkanı sağladı.

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ; EĞİTİM, BİLİM VE SANATLA DOLU BİREYLER YETİŞTİRMEK

​Gaziantep Özel Ada Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Gafari Bayrın şenliğin açılışını Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu lisesi ve Fen lisesi öğrencilerinden birer temsilci ile yaptı. Gaziantep Özel Ada Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Gafari Bayrın sözlerine şöyle başladı: “İçinde bulunduğumuz çağ bilgi çağı. Bunun için çocuklarımıza bilim ve bilgi ile iç içe olabilecekleri fırsatlar sunmamız gerekiyor. Bugün buradaki projelerin ortaya çıkış amacı; teorisi verilen bilgilerin pratiğe dönüşmesini sağlamaktır. İşimiz gücümüz; eğitim, bilim ve sanatla dolu bireyler yetiştirmek. Bilginin ışığı yolunuzu aydınlatsın. Tüm sanat dalları ruhunuzu beslesin.” dedi.

TÜRKİYE’NİN ROL MODEL ALACAĞI BİR OKUL

Sözlerini sürdüren Bayrın, “​Gaziantep’in parlayan yıldızı olan Özel Ada Okulları, kurulduğu yıldan bu yana gerçekleştirmiş olduğu tüm projelerle farklı medya grupları tarafından takibe alınmıştır. Türkiye çapında özel bir yer edinme noktasında büyük adımlar atan kurum, kısa zamanda Türkiye’nin rol model alacağı bir okul hâline gelmiştir. Vizyonu ve misyonu gereği iletişime büyük önem veren Gaziantep Özel Ada Okulları; idarecisiyle, öğretmeniyle, öğrencisiyle, velisiyle geliştirmiş olduğu işbirliği sayesinde farkını ortaya koyuyor.”

“HERŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Bayrın, “İdarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve bizleri daima destekleyen velilerimize emekleri için teşekkür ederim. Eş güdüm içinde tüm birimlerimiz harika bir şenlik düzenledi. Çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Bunu sunmak için tüm fırsatları değerlendiriyoruz. İnsan aklı, anlaşmazlığın engin okyanusunda barınacak bir ada sağlar. Bu okyanustaki adaya biraz daha toprak katarak yüzölçümünü genişletmek Gaziantep Özel Ada Okulları ile mümkün olacaktır” şeklinde konuştu.

13.05.2019 (Haber Merkezi)