Ada Koleji öğrencileri fidan dikti

Ada Koleji öğrencileri fidan dikti

Gaziantep’in en etkili eğitim kurumlarından olan Özel Ada Koleji’nde eğitim faaliyetlerinin yanı sıra farkındalık etkinlikleri de sürüyor.

Özel Ada Koleji Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan Dikimi” etkinliği kapsamında fidan diktiler.

Gaziantep Özel Ada Koleji öğrencileri, Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Geleceğe Nefes-11 Milyon fidan Dikimi” ekinliğine katıldılar. Etkinlik kapsamında Ada Koleji öğrencileri, Dülükbaba Ormanı’nda fidan diktiler. Etkinliği hemen ardından ise Özel Ada Koleji bahçesinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılım gösteren öğrencileri kutlayan Özel Ada Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Gafari Bayrın, gençlerin doğayı koruyan, doğaya saygılı bireyler olmalarını önemsediklerini söyledi. Bayrın, “Öğrencilerimizin doğaya saygılı bireyler olmalarını önemsiyoruz. Doğanın bize sunmuş olduğu nimetleri tanıyan, doğayla iç içe bir neslin yetişmesi için okulumuzun bahçesinde öğrencilerin ekim yapmaları için alanlar oluşturduk. Bu alanlarda öğrencilerimiz, ekim yapıyor, kendi yetiştirdikleri sağlıklı besinleri hasat ediyorlar. Bu anlamda etkinliğe katılım göstererek, doğaya katkı sunan öğrencilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

14.11.2019 (Haber Merkezi)