İbrahim Kaçıran’dan  yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

İbrahim Kaçıran’dan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Özel Seçkin Koleji Kurucu ve Türkiye Özel Okullar Derneği Bölge Temsilcisi İbrahim Kaçıran yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında eğitim ve öğretim faaliyetlerinin önemine değinen Kaçıran eğitime gönül veren insanlar olarak yeni bir döneme başlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

“Eğitime gönül veren öğretmen ve velilerimizle beraber, geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimize Türkiye’mizin büyük hedeflerine ulaşma noktasında, daha kaliteli ve daha dinamik bir eğitim vermekte olduğumuzu bilmenin haklı gururunu yaşamaktayız.” Diye sözlerine başlayan Kaçıran mesajına şöyle devam etti:

 

“ Eğitim kurumlarımız sorumluluk sahibi gençler yetiştirdikçe toplumumuzda birbirini seven, farklılıklara saygı duyan, paylaşımcı ve yaratıcı bireyler de artacaktır.

 

Büyük Atatürk’ün,‘‘Milli eğitimin amacı, Türk milletinin bütün fertlerini kaderde kıvançta ve tasada ortak, bölünmez bir bütün halinde milli şuur etrafında toplamak; milli, insani, ahlaki değerleri geliştirmek;  milletimizi hür ve demokratik düşüncenin hâkim olduğu ve kişisel teşebbüse  toplum sorumluluğuna değer veren bir hava içinde bilgi, teknik, güzel sanatlar ve ekonomi bakımından çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı seçkin bir ortağı haline getirmektir.’’ifadesi hepimizin ortak paydası olmalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle çalışmalarımızın ve birlikteliğimizin devamı temennisiyle öğretmenlerimizin, velilerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve Türk milli eğitimine katkı sağlayan  herkesin 2019-2020 eğitim öğretim yılını kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

9.09.2019 (Haber Merkezi)