Gaziantep okuyor

Gaziantep okuyor

Gaziantep'i "kitap dostu bir şehir" hâline getirmek için uygulanan "Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor" projesi için dün akşam saat 20:30'da kent genelinde kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Ben okuyorum Gaziantep okuyor projesi kapsamında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü okuma etkinliği Gaziantep Valiliği öncülüğünde başlatıldı.

Kent genelinde okumaya dönük farkındalık yaratmak için başlatılan çalışmaya Gaziantep Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, milletvekilleri, belediye başkanları, çeşitli müdürlükler, okul öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı. 

Gaziantep’te tüm kesimlerde kitap okuma oranını arttırmak ve her bireye kitap okuma alışkanlığını kazandırmaya çalışan proje ile okuma alışkanlığının kazandırılması hedefleniyor.

Okuma etkinliği Gaziantep Valisi Davut Gül'ün "haydi Bismillah, #benokuyorumgaziantepokuyor tweeti ile başladı. Etkinlik Gaziantep ve ilçelerinde büyük yankı uyandırdı.Çok sayıda kişi çocuklarıyla kitap okudukları fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaştı.

 

17.09.2019 (Haber Merkezi)